Pasternack PE37790/HS-12
Part No.:
PE37790/HS-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE37790/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO CABLE
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to Cable
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Cable (Round)
2nd Contact Gender:
2nd Connector Mounting Type:
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Grade:
Qualification:
Datasheet:
1. How to order PE37790/HS-12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE37790/HS-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE37790/HS-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE37790/HS-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE37790/HS-50CM PE37790/HS-100CM PE37790/HS-36 PE37790/HS-24 PE37790/HS-12
Part Number PE37790/HS-50CM PE37790/HS-100CM PE37790/HS-36 PE37790/HS-24 PE37790/HS-12
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMA to Cable SMA to Cable SMA to Cable SMA to Cable SMA to Cable
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector Cable (Round) Cable (Round) Cable (Round) Cable (Round) Cable (Round)
2nd Contact Gender - - - - -
Length 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm)
Cable Type RG-178 RG-178 RG-178 RG-178 RG-178
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
Color Tan Tan Tan Tan Tan
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C