PA4390.331AHLT.pdf
PA4390.331AHLT.pdf
| Image |  |
| Part Number | PA4390.151HLT | PA4390.121HLT | PA4390.331HLT | PA4390.331AHLT |
| Material - Core | - | - | - | - |
| Inductance | 330 nH | 330 nH | 330 nH | 330 nH |
| Tolerance | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% |
| Current Rating (Amps) | 42 A | 42 A | 42 A | 42 A |
| Current - Saturation (Isat) | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.4mOhm Max | 0.4mOhm Max | 0.4mOhm Max | 0.4mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm) | 0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm) | 0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm) | 0.394" L x 0.256" W (10.00mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) | 0.354" (9.00mm) | 0.354" (9.00mm) | 0.354" (9.00mm) |