PA4390.151HLT.pdf
PA4390.151HLT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA4390.151HLT.
| Image |  |
| Part Number | PA4390.151HLT | PA4390.121HLT | PA4390.331HLT | PA4390.331AHLT |
| Manufacturer | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Material - Core | - | - | - | - |
| Inductance | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH |
| Tolerance | ±15% | ±15% | ±15% | ±15% |
| Current Rating (Amps) | 68 A | 68 A | 68 A | 68 A |
| Current - Saturation (Isat) | 73A | 73A | 73A | 73A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 0.185mOhm | 0.185mOhm | 0.185mOhm | 0.185mOhm |
| Ratings | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) | 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) | 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) | 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) | 0.394" (10.00mm) | 0.394" (10.00mm) | 0.394" (10.00mm) |