Diodes Incorporated P4SMAJ6.5ADF-13
Part No.:
P4SMAJ6.5ADF-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ6.5ADF-13.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC D-FLAT
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
D-Flat
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ6.5ADF-13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ6.5ADF-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ6.5ADF-13?
Image P4SMAJ60ADF-13 P4SMAJ6.0ADF-13 P4SMAJ6.5ADF-13 P4SMAJ64ADF-13
Part Number P4SMAJ60ADF-13 P4SMAJ6.0ADF-13 P4SMAJ6.5ADF-13 P4SMAJ64ADF-13
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Series - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.7A 35.7A 35.7A 35.7A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)