Diodes Incorporated P4SMAJ64ADF-13
Part No.:
P4SMAJ64ADF-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudP4SMAJ64ADF-13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC D-FLAT
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
D-Flat
Datasheet:
1. How to order P4SMAJ64ADF-13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the P4SMAJ64ADF-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ64ADF-13?
Image P4SMAJ64ADF-13
Part Number P4SMAJ64ADF-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)