Cosel USA, Inc. MGFS30243R3-R
Part No.:
MGFS30243R3-R
Datasheet:
Chuangxin CloudMGFS30243R3-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Series:
MGFS (30W)
Packaging:
Box
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
7.5A
Power (Watts):
25 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
89%
Datasheet:
1. How to order MGFS30243R3-R on Chuangxin Cloud?
3. Are the MGFS30243R3-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MGFS30243R3-R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MGFS30243R3-R.
Image MGFS30243R3 MGFS30243R3-R
Part Number MGFS30243R3 MGFS30243R3-R
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series MGFS (30W) MGFS (30W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 7.5A 7.5A
Power (Watts) 25 W 25 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 89% 89%