SMC Diode Solutions MBRF30200CT
Part No.:
MBRF30200CT
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Chuangxin CloudMBRF30200CT.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 200V ITO220AB
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Series:
Package/Case:
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
ITO-220AB
Datasheet:
Chuangxin CloudMBRF30200CT.pdf
1. How to order MBRF30200CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBRF30200CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRF30200CT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRF30200CT.
Image MBRF30200CTR MBRF30200CT
Part Number MBRF30200CTR MBRF30200CT
Manufacturer SMC Diode Solutions SMC Diode Solutions
Series - -
Package/Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 15 A 900 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C