SMC Diode Solutions MBRF30200CTR
Part No.:
MBRF30200CTR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Chuangxin CloudMBRF30200CTR.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 200V ITO220AB
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Series:
Package/Case:
Diode Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
950 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
ITO-220AB
Datasheet:
1. How to order MBRF30200CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBRF30200CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRF30200CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRF30200CTR.
Image MBRF30200CTR
Part Number MBRF30200CTR
Manufacturer SMC Diode Solutions
Series -
Package/Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C