Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8867EZK33-T
Part No.:
MAX8867EZK33-T
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
Chuangxin CloudMAX8867EZK33-T.pdf
Description:
IC REG LINEAR LOW NOISE LDO
Package/Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.165V @ 150mA (Typ)
Current - Output:
150mA
PSRR:
63dB (10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
TSOT-23-5
Datasheet:
1. How to order MAX8867EZK33-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAX8867EZK33-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX8867EZK33-T?
Image MAX8867EZK33 MAX8867EZK33-T MAX8867EZK33+T
Part Number MAX8867EZK33 MAX8867EZK33-T MAX8867EZK33+T
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Output Configuration Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1
Voltage - Input (Max) 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - - -
Voltage Dropout (Max) 0.165V @ 150mA (Typ) 0.165V @ 150mA (Typ) 0.165V @ 150mA (Typ)
Current - Output 150mA 150mA 150mA
Current - Quiescent (Iq) 180 µA 180 µA 180 µA
Current - Supply (Max) 100 µA 100 µA 100 µA
PSRR 63dB (10kHz) 63dB (10kHz) 63dB (10kHz)
Control Features Enable Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)