Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8867EZK33
Part No.:
MAX8867EZK33
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
Chuangxin CloudMAX8867EZK33.pdf
Description:
IC REG LINEAR LDO
Package/Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Type:
Fixed
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.165V @ 150mA (Typ)
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
180 µA
Current - Supply (Max):
100 µA
PSRR:
63dB (10kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
TSOT-23-5
Datasheet:
1. How to order MAX8867EZK33 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAX8867EZK33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX8867EZK33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX8867EZK33.
Image MAX8867EZK33 MAX8867EZK33-T MAX8867EZK33+T
Part Number MAX8867EZK33 MAX8867EZK33-T MAX8867EZK33+T
Series - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Output Configuration Positive Positive Positive
Output Type Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1 1
Voltage - Input (Max) 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - - -
Voltage Dropout (Max) 0.165V @ 150mA (Typ) 0.165V @ 150mA (Typ) 0.165V @ 150mA (Typ)
Current - Output 150mA 150mA 150mA
Current - Quiescent (Iq) 180 µA 180 µA 180 µA
Current - Supply (Max) 100 µA 100 µA 100 µA
PSRR 63dB (10kHz) 63dB (10kHz) 63dB (10kHz)
Control Features Enable Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)