Microchip Technology DSPIC33FJ64MC802-I/SP
Part No.:
DSPIC33FJ64MC802-I/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64MC802-I/SP.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SPDIP
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
dsPIC™ 33F
Speed:
40 MIPs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ64MC802-I/SP on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ64MC802-I/SP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ64MC802-I/SP?
Package/Case 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm) 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V