Microchip Technology DSPIC33FJ64MC802-I/MM
Part No.:
DSPIC33FJ64MC802-I/MM
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64MC802-I/MM.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
dsPIC™ 33F
Speed:
40 MIPs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ64MC802-I/MM on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ64MC802-I/MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ64MC802-I/MM?
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V