Microchip Technology DSPIC33FJ64MC802-E/MM
Part No.:
DSPIC33FJ64MC802-E/MM
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64MC802-E/MM.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, QEI, WDT
Number of I/O:
21
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)