Microchip Technology DSPIC33FJ64GP202-I/MM
Part No.:
DSPIC33FJ64GP202-I/MM
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64GP202-I/MM.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ64GP202-I/MM on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ64GP202-I/MM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ64GP202-I/MM?
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Number of I/O 21 21 21 21 21
Program Memory Size 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V