Microchip Technology DSPIC33FJ64GP202T-I/MM
Part No.:
DSPIC33FJ64GP202T-I/MM
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microcontrollers
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64GP202T-I/MM.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFN
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
dsPIC
Core Size:
16-Bit
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x10b/12b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ64GP202T-I/MM on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ64GP202T-I/MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ64GP202T-I/MM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSPIC33FJ64GP202T-I/SO DSPIC33FJ64GP202T-I/MM
Part Number DSPIC33FJ64GP202T-I/SO DSPIC33FJ64GP202T-I/MM
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 28-VQFN Exposed Pad 28-VQFN Exposed Pad
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs
Connectivity I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O 21 21
Program Memory Size 64KB (64K x 8) 64KB (64K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH
EEPROM Size - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 10x10b/12b A/D 10x10b/12b
Oscillator Type Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)