Microchip Technology DSPIC33FJ64GP202-E/SP
Part No.:
DSPIC33FJ64GP202-E/SP
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64GP202-E/SP.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SPDIP
Package/Case:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tube
Programmable:
Not Verified
Speed:
40 MIPs
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, DCI, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
21
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 10x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)