Microchip Technology DSPIC33FJ128GP204-E/PT
Part No.:
DSPIC33FJ128GP204-E/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ128GP204-E/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tray
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals:
AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ128GP204-E/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ128GP204-E/PT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ128GP204-E/PT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 44-TQFP 44-TQFP 44-TQFP 44-TQFP 44-TQFP
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs 40 MIPs
Number of I/O 35 35 35 35 35
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V