Microchip Technology DSPIC33FJ128GP204T-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ128GP204T-I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ128GP204T-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Connectivity:
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
35
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 13x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order DSPIC33FJ128GP204T-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the DSPIC33FJ128GP204T-I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSPIC33FJ128GP204T-I/PT?
Image DSPIC33FJ128GP204T-I/ML DSPIC33FJ128GP204T-I/PT
Part Number DSPIC33FJ128GP204T-I/ML DSPIC33FJ128GP204T-I/PT
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-TQFP 44-TQFP
Series dsPIC™ 33F dsPIC™ 33F
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Programmable Not Verified Not Verified
Core Processor dsPIC dsPIC
Core Size 16-Bit 16-Bit
Speed 40 MIPs 40 MIPs
Connectivity I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O 35 35
Program Memory Size 128KB (128K x 8) 128KB (128K x 8)
Program Memory Type FLASH FLASH
EEPROM Size - -
RAM Size 8K x 8 8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 13x10b/12b A/D 13x10b/12b
Oscillator Type Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)