Cosel USA, Inc. DHS50A15-T
Part No.:
DHS50A15-T
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A15-T.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 51W
Series:
DHS (50W)
Voltage - Input (Min):
60V
Voltage - Input (Max):
160V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
3.4A
Power (Watts):
51 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A15-T.pdf
1. How to order DHS50A15-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS50A15-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS50A15-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS50A15-T.
7.How to contact us to get technical supports, such as DHS50A15-T pin diagram, DHS50A15-T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DHS50A15 DHS50A15-T
Part Number DHS50A15 DHS50A15-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (50W) DHS (50W)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 60V 60V
Voltage - Input (Max) 160V 160V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 3.4A 3.4A
Power (Watts) 51 W 51 W
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 86% 86%