Cosel USA, Inc. DHS50A15
Part No.:
DHS50A15
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 51W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
DHS (50W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
60V
Voltage - Input (Max):
160V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
3.4A
Power (Watts):
51 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS50A15.pdf
1. How to order DHS50A15 on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS50A15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS50A15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS50A15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DHS50A15 pin diagram, DHS50A15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DHS50A15 DHS50A15-T
Part Number DHS50A15 DHS50A15-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (50W) DHS (50W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 60V 60V
Voltage - Input (Max) 160V 160V
Voltage - Output 1 15V 15V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 3.4A 3.4A
Power (Watts) 51 W 51 W
Voltage - Isolation - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 86% 86%