Cosel USA, Inc. DHS250B28-T
Part No.:
DHS250B28-T
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS250B28-T.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 28V 252W
Series:
DHS (250W)
Voltage - Input (Min):
200V
Voltage - Input (Max):
400V
Voltage - Output 1:
28V
Current - Output (Max):
9A
Power (Watts):
252 W
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
88%
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS250B28-T.pdf
1. How to order DHS250B28-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS250B28-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS250B28-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS250B28-T.
Image DHS250B28 DHS250B28-T
Part Number DHS250B28 DHS250B28-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (250W) DHS (250W)
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 200V 200V
Voltage - Input (Max) 400V 400V
Voltage - Output 1 28V 28V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 9A 9A
Power (Watts) 252 W 252 W
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 88% 88%