Cosel USA, Inc. DHS100B05-T
Part No.:
DHS100B05-T
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS100B05-T.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
DHS (100W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
200V
Voltage - Input (Max):
400V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
20A
Power (Watts):
100 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
82%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudDHS100B05-T.pdf
1. How to order DHS100B05-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the DHS100B05-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DHS100B05-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DHS100B05-T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DHS100B05 DHS100B05-T
Part Number DHS100B05 DHS100B05-T
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series DHS (100W) DHS (100W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 200V 200V
Voltage - Input (Max) 400V 400V
Voltage - Output 1 5V 5V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 20A 20A
Power (Watts) 100 W 100 W
Voltage - Isolation - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating) -40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency 82% 82%