Vishay Dale CRCW25128K66FKEG
Part No.:
CRCW25128K66FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25128K66FKEG.pdf
Description:
RES SMD 8.66K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
8.66 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25128K66FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25128K66FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25128K66FKEG?
Image CRCW25128K66FKEG CRCW25128K66FKEGHP
Part Number CRCW25128K66FKEG CRCW25128K66FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 8.66 kOhms 8.66 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)