Vishay Dale CRCW25128K66FKEGHP
Part No.:
CRCW25128K66FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW25128K66FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 8.66K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
8.66 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW25128K66FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW25128K66FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW25128K66FKEGHP?
Image CRCW25128K66FKEGHP
Part Number CRCW25128K66FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.66 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)