Vishay Dale CRCW251282R0JNEG
Part No.:
CRCW251282R0JNEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251282R0JNEG.pdf
Description:
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251282R0JNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251282R0JNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251282R0JNEG?
Image CRCW251282R0JNEG CRCW251282R0JNEGHP
Part Number CRCW251282R0JNEG CRCW251282R0JNEGHP
Product Status Active Active
Resistance 82 Ohms 82 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)