Vishay Dale CRCW251282R0JNEGHP
Part No.:
CRCW251282R0JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251282R0JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 82 OHM 5% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251282R0JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251282R0JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251282R0JNEGHP?
Image CRCW251282R0JNEGHP
Part Number CRCW251282R0JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 82 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)