Vishay Dale CRCW2512750KJNEG
Part No.:
CRCW2512750KJNEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512750KJNEG.pdf
Description:
RES SMD 750K OHM 5% 1W 2512
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512750KJNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512750KJNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512750KJNEG?
Image CRCW2512750KJNEG CRCW2512750KJNEGHP
Part Number CRCW2512750KJNEG CRCW2512750KJNEGHP
Product Status Active Active
Resistance 750 kOhms 750 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)