Vishay Dale CRCW2512750KJNEGHP
Part No.:
CRCW2512750KJNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512750KJNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 750K OHM 5% 1.5W 2512
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512750KJNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512750KJNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512750KJNEGHP?
Image CRCW2512750KJNEGHP
Part Number CRCW2512750KJNEGHP
Product Status Active
Resistance 750 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)