Vishay Dale CRCW2512590RFKEG
Part No.:
CRCW2512590RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512590RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 590 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
590 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512590RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512590RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512590RFKEG?
Image CRCW2512590RFKEG CRCW2512590RFKEGHP
Part Number CRCW2512590RFKEG CRCW2512590RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 590 Ohms 590 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)