Vishay Dale CRCW2512590RFKEGHP
Part No.:
CRCW2512590RFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512590RFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 590 OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
590 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512590RFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512590RFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512590RFKEGHP?
Image CRCW2512590RFKEGHP
Part Number CRCW2512590RFKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 590 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)