Vishay Dale CRCW251251K1FKEG
Part No.:
CRCW251251K1FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251251K1FKEG.pdf
Description:
RES SMD 51.1K OHM 1% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251251K1FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251251K1FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251251K1FKEG?
Image CRCW251251K1FKEG CRCW251251K1FKEGHP
Part Number CRCW251251K1FKEG CRCW251251K1FKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 51.1 kOhms 51.1 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)