Vishay Dale CRCW251251K1FKEGHP
Part No.:
CRCW251251K1FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251251K1FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 51.1K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251251K1FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251251K1FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251251K1FKEGHP?
Image CRCW251251K1FKEGHP
Part Number CRCW251251K1FKEGHP
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)