Vishay Dale CRCW2512487RFKEG
Part No.:
CRCW2512487RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512487RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 487 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
487 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512487RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512487RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512487RFKEG?
Image CRCW2512487RFKEG CRCW2512487RFKEGHP
Part Number CRCW2512487RFKEG CRCW2512487RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 487 Ohms 487 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)