Vishay Dale CRCW2512487RFKEGHP
Part No.:
CRCW2512487RFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512487RFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 487 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
487 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512487RFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512487RFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512487RFKEGHP?
Image CRCW2512487RFKEGHP
Part Number CRCW2512487RFKEGHP
Product Status Active
Resistance 487 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)