Vishay Dale CRCW251247K5FKEG
Part No.:
CRCW251247K5FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251247K5FKEG.pdf
Description:
RES SMD 47.5K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251247K5FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251247K5FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251247K5FKEG?
Image CRCW251247K5FKEG CRCW251247K5FKEGHP
Part Number CRCW251247K5FKEG CRCW251247K5FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 47.5 kOhms 47.5 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)