Vishay Dale CRCW251247K5FKEGHP
Part No.:
CRCW251247K5FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251247K5FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 47.5K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251247K5FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251247K5FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251247K5FKEGHP?
Image CRCW251247K5FKEGHP
Part Number CRCW251247K5FKEGHP
Product Status Active
Resistance 47.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)