Vishay Dale CRCW251243R0JNEG
Part No.:
CRCW251243R0JNEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251243R0JNEG.pdf
Description:
RES SMD 43 OHM 5% 1W 2512
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251243R0JNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251243R0JNEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251243R0JNEG?
Image CRCW251243R0JNEG CRCW251243R0JNEGHP
Part Number CRCW251243R0JNEG CRCW251243R0JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 43 Ohms 43 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)