Vishay Dale CRCW251243R0JNEGHP
Part No.:
CRCW251243R0JNEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251243R0JNEGHP.pdf
Description:
RES SMD 43 OHM 5% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251243R0JNEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251243R0JNEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251243R0JNEGHP?
Image CRCW251243R0JNEGHP
Part Number CRCW251243R0JNEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 43 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)