Vishay Dale CRCW2512332RFKEG
Part No.:
CRCW2512332RFKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512332RFKEG.pdf
Description:
RES SMD 332 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512332RFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512332RFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512332RFKEG?
Image CRCW2512332RFKEG CRCW2512332RFKEGHP
Part Number CRCW2512332RFKEG CRCW2512332RFKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 332 Ohms 332 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)