Vishay Dale CRCW2512332RFKEGHP
Part No.:
CRCW2512332RFKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512332RFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 332 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512332RFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512332RFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512332RFKEGHP?
Image CRCW2512332RFKEGHP
Part Number CRCW2512332RFKEGHP
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)