Vishay Dale CRCW251227R4FKEG
Part No.:
CRCW251227R4FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251227R4FKEG.pdf
Description:
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251227R4FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251227R4FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251227R4FKEG?
Image CRCW251227R4FKEG CRCW251227R4FKEGHP
Part Number CRCW251227R4FKEG CRCW251227R4FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 27.4 Ohms 27.4 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)