Vishay Dale CRCW251227R4FKEGHP
Part No.:
CRCW251227R4FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251227R4FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 27.4 OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251227R4FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251227R4FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251227R4FKEGHP?
Image CRCW251227R4FKEGHP
Part Number CRCW251227R4FKEGHP
Product Status Active
Resistance 27.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)