Vishay Dale CRCW251227K4FKEG
Part No.:
CRCW251227K4FKEG
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251227K4FKEG.pdf
Description:
RES SMD 27.4K OHM 1% 1W 2512
Resistance:
27.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251227K4FKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251227K4FKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251227K4FKEG?
Image CRCW251227K4FKEG CRCW251227K4FKEGHP
Part Number CRCW251227K4FKEG CRCW251227K4FKEGHP
Product Status Active Active
Resistance 27.4 kOhms 27.4 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)