Vishay Dale CRCW251227K4FKEGHP
Part No.:
CRCW251227K4FKEGHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW251227K4FKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 27.4K OHM 1% 1.5W 2512
Resistance:
27.4 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW251227K4FKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW251227K4FKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW251227K4FKEGHP?
Image CRCW251227K4FKEGHP
Part Number CRCW251227K4FKEGHP
Product Status Active
Resistance 27.4 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)