Vishay Dale CRCW2512110KFKEG
Part No.:
CRCW2512110KFKEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512110KFKEG.pdf
Description:
RES SMD 110K OHM 1% 1W 2512
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512110KFKEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512110KFKEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512110KFKEG?
Image CRCW2512110KFKEG CRCW2512110KFKEGHP
Part Number CRCW2512110KFKEG CRCW2512110KFKEGHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2512 (6432 Metric) 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 110 kOhms 110 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 1W 1W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2512 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm) 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)