Vishay Dale CRCW2512110KFKEGHP
Part No.:
CRCW2512110KFKEGHP
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW2512110KFKEGHP.pdf
Description:
RES SMD 110K OHM 1% 1.5W 2512
Series:
CRCW-HP e3
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1.5W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW2512110KFKEGHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW2512110KFKEGHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW2512110KFKEGHP?
Image CRCW2512110KFKEGHP
Part Number CRCW2512110KFKEGHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 110 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)