Vishay Dale CRCW201091K0JNEF
Part No.:
CRCW201091K0JNEF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201091K0JNEF.pdf
Description:
RES SMD 91K OHM 5% 3/4W 2010
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201091K0JNEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201091K0JNEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201091K0JNEF?
Image CRCW201091K0JNEF CRCW201091K0JNEFHP
Part Number CRCW201091K0JNEF CRCW201091K0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 91 kOhms 91 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)