Vishay Dale CRCW201091K0JNEFHP
Part No.:
CRCW201091K0JNEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201091K0JNEFHP.pdf
Description:
RES SMD 91K OHM 5% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
91 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201091K0JNEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201091K0JNEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201091K0JNEFHP?
Image CRCW201091K0JNEFHP
Part Number CRCW201091K0JNEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 91 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)