Vishay Dale CRCW201075K0FKEF
Part No.:
CRCW201075K0FKEF
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201075K0FKEF.pdf
Description:
RES SMD 75K OHM 1% 3/4W 2010
Series:
D/CRCW e3
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201075K0FKEF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201075K0FKEF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201075K0FKEF?
Image CRCW201075K0FKEF CRCW201075K0FKEFHP
Part Number CRCW201075K0FKEF CRCW201075K0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series D/CRCW e3 D/CRCW e3
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 75 kOhms 75 kOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.75W, 3/4W 0.75W, 3/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200 Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)