Vishay Dale CRCW201075K0FKEFHP
Part No.:
CRCW201075K0FKEFHP
Datasheet:
Chuangxin CloudCRCW201075K0FKEFHP.pdf
Description:
RES SMD 75K OHM 1% 1W 2010
Series:
CRCW-HP e3
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order CRCW201075K0FKEFHP on Chuangxin Cloud?
3. Are the CRCW201075K0FKEFHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW201075K0FKEFHP?
Image CRCW201075K0FKEFHP
Part Number CRCW201075K0FKEFHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 75 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)